Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti Nedir?

Pediatrik diş hekimliği, diş hekimliğinin çocukların diş sağlığının incelenmesi ve yönetilmesi ile ilgilenen dalıdır.

Pediatrik diş hekimleri, bebeklikten ergenliğe kadar çocukların ağız sağlığı konusunda uzmanlaşmıştır.

Çocuklarda Diş Bakımının Önemi

Hiçbir şeyin çocuğunuzdan daha önemli olmadığını biliyoruz.

Çocuklar için küçük yaştan düzenli bakım ömür boyu iyi bir ağız hijyeni ve sağlıklı bir gülümseme için harika bir temel oluşturmakta oldukça önemlidir.

Dent Solo Diş Polikliniğinde bebekler ve çocuklar dahil tüm aile için mükemmel diş bakımı sağlıyoruz.

Ekibimiz,(uzman pedodontistlerimiz) bebek ve çocukların diş bakımı konusunda deneyimli olup bu özel hasyalarımızın muayene ve tedavileri sırasında kendilerini rahat hissetmeleri için özveriyle çalışmaktadır.

Çocuk Koruyucu Diş Hekimliği

Çocuklar için koruyucu diş hekimliği dişlerini çürümeye karşı korumaya yardımcı olmaya yönelik tedaviler içerir.

Popüler seçenekler arasında, dişleri güçlendirmeye yardımcı olan özel bir materyal olan florür tedavisi ve çocuğunuzun dişleri ile çürümeye neden olan bakteriler arasında güçlü bir bariyer görevi gören fissür örtücü yer alır.

Her iki tedavide ulaşılması zor arka dişler için güvenli tedavi seçeneğidir.

Süt Dişi Çürüğü Nasıl Tedavi Edilir?

Pediatrik diş hekimi, bebek dişlerinde bulunan boşlukları, enfeksiyonun ağrıya neden olmasını, yayılmasını ve dişin çekilmesini gerektirmesini önleyen dolgularla onarabilir. Süt dişlerinin erken çekilmesi, çocuğun konuşmasını ve yemesini engelleyebilir.

Diş çürüğünün sebepleri nelerdir?

Bakteriler diş çürümesine neden olur. Çürükler, karbonhidrat içeren yiyecekler (şekerler ve nişastalar) dişlerde bırakıldığında oluşur. Bu tür yiyecekler arasında süt, soda, kuru üzüm ve ekmek bulunur. Genellikle ağızda yaşayan bakteriler bu yiyecekleri değiştirerek asit oluştururlar.

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuğum Diş Hekimine Gelmekten Korkuyor

Çocuk diş hekimliği normal diş polikliniklerine kıyasla farklı bir atmosfer sunar. Dentsolo’da çocuk diş polikliniğimizi minik hastalarımız için eğlenceli ve rahatlatıcı hale getirmek amaçlı önlemlerimizi aldık. Bu nedenle, çocukları meşgul etmek için genellikle oyuncaklar ve ufak hediyeler göreceksiniz. Bu da , hastalarımız için diş polikliniğini ilk kez ziyaret etmenin veya tedavi olmanın endişesini biraz olsun zihinlerinden atmaya yardımcı olacaktır.

Parmak Emme Ve Emzik Çocuğumun Dişleri İçin Zararlı Mıdır?

Uzun süreli parmak emmek ve emzik kullanmak çocukların ağız çatısının ve diş hizasının gelişmesini engelleyerek dişlerin fırlak olmasına neden olabilir. Zararın büyüklüğü genellikle çocuğun başparmağını veya emziğini ne kadar agresif bir şekilde emdiğine bağlı değişebilir.

Çocuk Diş Hekimliği Sıkça Sorulanlar

Sorunuza Cevap Bulamadınız Mı?

Aradığınız bilgiye henüz ulaşamadıysanız, bizimle iletişim kurarak tüm sorularınıza uzman diş hekimlerimiz tarafından cevap bulabilirsiniz.