Invisalign Tedavisi

Invisalign Nedir?

Tedavisi, çapraşık dişleri konuşma engeli olmadan düzelten, geleneksel diş tellerinden çok daha fazla konfor sağlayan ve aynı zamanda neredeyse görünmez olan en son teknoloji diş plaklarıdır.

Görünmez diş teli, ortodontik tedavinin bir parçasıdır ve görünmez diş telleri olarak da bilinir.
Çapraşık dişleri düzeltmenin ve dişleri nazikçe yerine kaydırmanın güvenli ve etkili bir yoludur.

Invisalign Nedir?

Görünmez diş teli, termoplastik bir malzemeden yapılmış, kişiye özel ve benzersiz bir şekilde dişleri düzleştirmek için geliştirilmiş, neredeyse görünmez olan hizalayıcı plaklardır.

Bu plaklar, dişlerin estetik bir pozisyona geçmesine izin vermek için gereken doğru miktarda kuvveti kullanır. Görünmez diş teli plaklar, doğal dişlerinize uyacak şekilde tasarlanmış ve özel olarak üretilmiştir.

Bu özel teknolojinin, hastalara konfor ve esneklik sağlarken geleneksel diş telleri kadar etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Invisalign Tedavi Süreci Nasıldır?

Görünmez diş teli plakları ile hastanın dişleri normal diş tellerine benzer şekilde hafif bir kuvvet ve gerginlikle hareket ettirilir.

Dişlerin ilerleme durumuna bağlı olarak her 2 haftada bir hastanın yeni bir plak setine geçmesi gerekir. Her yeni plak seti bir öncekinden biraz farklı olacak ve bu da plakların dişlerinizi yavaşça istenilen konuma getirilmesine ve onları düzelmesine olanak sağlayacaktır. Görünmez diş teli tedavisinde en iyi sonucu almak için plaklar günde 20-22 saate kadar kullanılmalıdır.

Invisalign Tedavisinin Tel Tedavisinden Farkı Nedir?

Invisaline’ın diğer rakiplerine göre en büyük farklarından biri yazılımıdır.

Görünmez diş teli tedavisinde ilk adım mevcut gülüşünüzün 3 boyutlu dijital modelini oluşturmaktır. Daha sonra dişlerinizin mevcut konumlarından mümkün olan en iyi hizalama sonucunu tasarlamak için özel bir bilgisayar yazılımı kullanılır. Her aşama için Invisalign şirketi biri üst dişlerinize diğeri ise alt dişlerinize uyacak şekilde iki plastik diş plağı üretecektir. Bu plqkları gün boyunca takmanız sadece yemek yemek, diş fırçalamak veya diş ipi kullanmak için çıkarmanız gerekir.

Dental İmplant

Invisalign Tedavisinin Tel Tedavisinden Farkı Nedir?

Uzman ortodontistimiz dişlerinizin görüntüsünü Clincheck’e yüklemek için dijital olarak tarayarak dişlerinizin ölçüsünü alacaktır. Bu algoritma yazılımı, her diş hareketi için doğru kuvveti hesaplamaya yardımcı olmanın yanı sıra tüm sürecin 3 boyutlu bir tedavisini gösterir. Bu ölçüler süreç boyunca tam diş hareketlerini gösterecektir.

Metal diş telleri ağız içini ve dili çizme eğilimindedir.Görünmez diş teli diş plaklarının ağzınızı tahriş edecek keskin kenarları yoktur.
Braketlerin ayarlanması açıkçası acı verici olabilirken, Görünmez diş teli hizalayıcı plak serisi nazik ve ağrısızdır.

Invisalign Tedavisi Sırasında Dişlerin Bakımı Nasıl Olur?

Görünmez diş teli tedavisinin en büyük avantajlarından biri plakların kolay çıkarılabilmesidir. Dişlerinizin temizliği için her yemekten veya atıştırmadan sonra dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Gıda artıkları dişlerinizin aralarına veya yüzeylerine sıkışıp diş çürümesine ve diş eti hastalığına neden olabilir.
Görünmez diş teli plaklarında düzenli olarak temizlenmesi gerekecektir.

Invisalign Tedavisinin Avantajları

Invisalign plakların, canınız yemek yemek veya bir şeyler içmek istediğinizde çıkarılıp tekrar takılabilme avantajı olduğundan dolayı günlük yaşam tarzınızda hiçbir değişiklik yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Invisalign tedavisinin dünya çapında ortodontik uygulamalarda etkili olduğu tıbbi olarak kanıtlanmıştır.

Şeffaf Plaklar İle İlgili Sık Sorulanlar

Sorunuza Cevap Bulamadınız Mı?

Aradığınız bilgiye henüz ulaşamadıysanız, bizimle iletişim kurarak tüm sorularınıza uzman diş hekimlerimiz tarafından cevap bulabilirsiniz.
whatsapp