İmplant Tedavisi

dentorial ile ieltişim kurmak çok kolay! formu gönder en geç yarım saat içerisinde sizlere geri dönüş sağlayalım.

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Nedir?

Dental implantlar eksik dişinizin kökü yerine cerrahi olarak çene kemiğinize yerleştirdiğimiz titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir.

İyileşme döneminden sonra fonksiyon ve estetiği geri kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen implant bir dişle restore edilir.Düzgün yerleştirilmiş ve bakımı iyi yapılmış bir implant hastaya ömür boyu hizmet verebilir.

Aynı Gün Dişinize Kavuşun

Ön bölgelerdeki diş kayıpları, özgürce gülmemizi ve insanlarla rahatça konuşmamızı büyük ölçüde etkiler. Son teknoloji dijital diş hekimliği ile Dentorial Diş Kliniği’nde aynı gün ön bölgede dişinize kavuşabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Ön dişlerini onarılamayacak kadar kaybetmiş veya hasar görmüş hastalar için, çoğu zaman implantın iyileşme süresini beklemek yerine uzman çene cerrahlarımız ve protetik uzmanlarımız koordineli bir şekilde çalışarak ön bölge dişiniz çekilip , implantınız yerleştirildikten sonra üzerine gerçeğe çok yakın geçici bir diş yerleştirebilirler.

İmplant Tedavisinin Avantajları

Diş implantları eksik dişlerin yerini doldurmak için en iyi çözüm olarak kabul edilir.Diş etlerine dayanan protezlerin aksine, implantlar aslında diş köklerinin yerini alır. Bu tedavi kuronlar, köprüler hatta tam protezler gibi restorasyonlar için güçlü ve güvenli bir temel oluşturur.
Tüm ısırma gücünüzü geri kazandırabilir hatta çene kemiği kaybını durdurabilirler.

  • İmplant tedavisinin en büyük avantajlarından biri çiğneme açısından oldukça konforlu ve işlevsel olmasıdır. Tam çiğneme gücünüzü geri kazandırdığından çoğu hasta doğal dişleri ile implant diş arasındaki farkı söyleyemez.
  • İmplantlar doğal dişler gibi görünür ve estetik kaygılarınızı ortadan kaldırır.
  • Yeme- içme alışkanlıklarımızı geri kazanmamızı sağlar
  • Özgürce gülümsememize yardımcı olur.
  • Ayrıca implant tedavisi gelecekteki olası diş kayıpları için, birden fazla implant bir araya getirilerek bir köprüye dönüştürülebilir
  • Mevcut diğer seçeneklere göre başarı oranı daha yüksektir .

Diş Kaybının Yaygın Nedenleri Nelerdir?

Bir diş kaybedildiğinde, çene kemiği doğal olarak bozulmaya başlar. Bu süreç ilk başta hızlı bir şekilde gerçekleşir ve daha sonra hayatınızın geri kalanında daha yavaş bir hızda devam eder. Bu, çevredeki dişlerin dengesini bozabilir, kaymalarına neden olabilir ve erken yüz yaşlanmasına neden olabilir. Kısmi protezler sadece diş etlerine dayanır. Kaymaya ve sıkışmaya eğilimlidirler ve çiğnemeyi zorlaştırırlar. Ayrıca çene kemiği kaybını durdurmak için hiçbir şey yapmazlar. Yalnızca diş implantları diş köklerini değiştirir, bitişik dişleri stabilize eder ve yüksek kaliteli bir diş için sağlam bir temel oluşturur.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir çok problem diş kaybına yol açabilir.

  • Dişlerin sallanmasına neden olan periodontal hastalıklar.
  • Ağza darbe almak veya travmatik bir kaza dişlerin kırılmasına neden olabilir.
  • Diş çekimi gerektiren derin diş çürükleri
  • Sistemik diş problemleri.

Diş Kaybını Nasıl Önleyebiliriz?

Diş kaybını önlemenin en iyi yolu dişlerinizi çürüklerden korumak ve ileriye yönelik adımlar atmak için koruyucu diş bakımı uygulamaktır.
Dişlerinizi fırçalamak, diş ipi kullanmak ve diş hekiminize düzenli kontrollere gitmek oldukça önemlidir.

Aynı Gün Dişinize Kavuşun!

All On Four

All On Four Nedir?

All on four sistemi diş protezini sabitlemek için dört adet diş implantı kullanılan tedavi yöntemidir. Size doğal görünümlü tam işlevli bir gülümsemeye sahip olma avantajı verir. All on four tedavisinde uzman çene cerrahlarımız çene kemiğinizdeki en iyi alanları belirleyip bu bölgelere dört implant yerleştirecek ve kemiğin İmplantlarla kaynaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra mevcut veya geçici bir takma diş takılarak sizlere aynı gün gülümseme sağlar.

İmplantlar kemiğe tam olarak entegre olup iyileşme süresi tamamlandıktan sonra kalıcı protezler implantlara sabitlenir.

Overdenture

Overdenture Nedir?

Birkaç veya tüm dişleri eksik olan kişiler , konuşurken veya yemek yerken protezlerin kayması yada gülerken gevşemesi ile yaşanan mücadeleyi bilirler.

Overdenture, protezlerle ilgili bu problemleri ortadan kaldıran bir tedavi seçeneğidir. Doğal dişler gibi davranarak yaşam kalitenizi iyileştirebilir.

Overdenture, birkaç implant ile desteklenen protez yöntemidir. Kayma veya gevşeme endişesi olmadan rahatça yemek yemenizi ve rahatça gülümsemenizi sağlayan doğal bir gülümseme sunar.

İmplant Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuza Cevap Bulamadınız Mı?

Aradığınız bilgiye henüz ulaşamadıysanız, bizimle iletişim kurarak tüm sorularınıza uzman diş hekimlerimiz tarafından cevap bulabilirsiniz.
whatsapp