Dijital Diş Hekimliği

Dent Solo ile ieltişim kurmak çok kolay! formu gönder en geç yarım saat içerisinde sizlere geri dönüş sağlayalım.

Cerec Aynı Gün Kuronları Nedir?

Eğer daha önce porselen kuron veya zirkonyum kuron taktırdıysanız, sizin açınızdan bir zaman süreci olduğunu bilirsiniz. Diş etlerinin iyileşmesi ve dişin yapım aşamasının tamamlanması için birkaç gün veya daha uzun süre geçici bir diş takılmasını içeren 2 diş randevusu gereklidir. Cadcam’in en büyük avantajı rahatlıktır. Tek bir klinik ziyareti ve geçici diş olmadan 1 saat içerisinde doğal gülümsemenize kavuşabilirsiniz.

Aynı Gün Dişinize Kavuşun

CEREC kuronları sağlam bir seramik bloktan yapıldığından estetik ve dayanıklıdır. Cerec ile ağız içini dijital olarak tarayabilir, ölçü maddelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırabiliriz.
Cerec ayrıca, düşmeye meyilli olabilecek geçici bir kurona olan bağımlılığı ortadan kaldırır ve hastaların dişlerinin doğal rengine uyacak şekilde uyarlanabilen, son derece gerçekçi porselen materyaller içerir.

Cadcam Kaplamaların Avantajları Nelerdir?

– Doğal diş görünümündedir.
– Dayanıklıdır.
– Macun benzeri ölçü materyalleri kullanmadan dişlerinizin dijital ölçüsü alınabilir.
– Geçici kuron ihtiyacınız ortadan kalkar.
– Estetiktir.
– 1 saat içerisinde gerçek dişinize kavuşma imkanı sağlar.

Cadcam Kaplamalar Nasıl Yapılır?

İster aynı gün yapılan cadcam kuron ister porselen veya zirkonyum kuron olsun , diş kaplama işlemi aynı şekilde başlar. Dişin hazırlanması…

Mevcut herhangi bir çürüğün çıkarılması ve kuronun tam olarak oturabilmesi için dişin şekillendirilmesi gerekir. Ama benzerlikler orada biter.

Cadcam Kaplamalar Nasıl Yapılır?

Porselen veya Zirkonyum kuron tedavisi yaptırıyorsanız dişin hazırlığından bir sonraki adım macun benzeri bir malzeme ile dişlerinizin ölçüsünü almak ve bu ölçüyü kuronun oluşturulacağı bir model olarak kullanmak olacaktır. Aynı gün yapılan cadcam kuron ile dişlerinizin sadece bilgisayara bağlı bir ölçü çubuğu kullanılarak saniyeler içerisinde dişlerinizin ölçüsü taranır. CEREC cihazı son derece hassas bir şekilde dişlerinizin 3D modelini oluşturacaktır.
CADCAM yazılımı yardımıyla siz beklerken kuronunuz tasarlanacaktır.
Daha sonra kendi dişlerinizin rengine en uyumlu seramik materyal blok seçilir.
Kuronunuzun dijital tasarımı yaklaşık beş dakika içerisinde hazırlanıp CEREC’in kazıma cihazına iletilir. Kazıma işlemi tamamlandıktan sonra kronun yüzeyindeki gerekli estetik iyileştirmeler yapılır ve kuron özel cadcam materyalleri ile dişinize yapıştırılır.

Aynı Gün Dişinize Kavuşun!

All On Four

All On Four Nedir?

All on four sistemi diş protezini sabitlemek için dört adet diş implantı kullanılan tedavi yöntemidir. Size doğal görünümlü tam işlevli bir gülümsemeye sahip olma avantajı verir. All on four tedavisinde uzman çene cerrahlarımız çene kemiğinizdeki en iyi alanları belirleyip bu bölgelere dört implant yerleştirecek ve kemiğin İmplantlarla kaynaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra mevcut veya geçici bir takma diş takılarak sizlere aynı gün gülümseme sağlar.

İmplantlar kemiğe tam olarak entegre olup iyileşme süresi tamamlandıktan sonra kalıcı protezler implantlara sabitlenir.

Overdenture

Overdenture Nedir?

Birkaç veya tüm dişleri eksik olan kişiler , konuşurken veya yemek yerken protezlerin kayması yada gülerken gevşemesi ile yaşanan mücadeleyi bilirler.

Overdenture, protezlerle ilgili bu problemleri ortadan kaldıran bir tedavi seçeneğidir. Doğal dişler gibi davranarak yaşam kalitenizi iyileştirebilir.

Overdenture, birkaç implantla desteklenen protez yöntemidir. Kayma veya gevşeme endişesi olmadan rahatça yemek yemenizi ve rahatça gülümsemenizi sağlayan doğal bir gülümseme sunar.

İmplant Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuza Cevap Bulamadınız Mı?

Aradığınız bilgiye henüz ulaşamadıysanız, bizimle iletişim kurarak tüm sorularınıza uzman diş hekimlerimiz tarafından cevap bulabilirsiniz.
whatsapp

Dijital Diş Hekimliği Dijital Diş Hekimliği Dijital Diş Hekimliği Dijital Diş Hekimliği Dijital Diş Hekimliği Dijital Diş Hekimliği